Модерен Жените Списание 2017

Женски тајни: На повеќето интересни и релевантни за жените.

Куќа

Zrazy со јајце - рецепти за готвење во печка, или бари на пареа multivarka

Рецепт примероци со пополнување јајце беше воведен во кулинарски извори пред неколку века. Традиционално, ова јадење се подготвува од едно парче внимателно оштетени месо завитка во ролна.

Исхрана за гардероба

Ако проблемот на пренатрупаноста во кабинети и фиоки и ќе допре, тоа е време да се стави облека на диета. Изберете слободен ден. Подгответе големи пластични кеси за ѓубре. Земете

Ние опремување на сведување

Главната работа во уредувањето на сведување е редоследот на активностите. Прво треба да се зајакне подот на таванот, да се размислува за локацијата на прозорците, потоа да се направи сигурна скала, да се намали ѕидовите и да се изолира иднината

Арапски стил во внатрешноста

Создавајќи соба во арапскиот дизајн, не треба да се избегнуваат експерименти со бои - сите сочни тонови се добредојдени. Посебна декорација на овој ентериер е скапа ткаенина. Свила, кадифе, сатен,

Диети

Цвекло исхрана: препораки за користење

Buriak потреби не вовед. Таа расте во секоја градина, тоа е ефтин, и храна, од кои дел е тоа долго време доби статус на национална (Облечен Херинг, супа, супа, салата од цвекло и лук).

Слатка патека до хармонија: шеќер диета

Името звучи слатко и примамливо. Особено за љубителите на колачи, колачи и слатки. Почесто таквите луѓе страсно сакаат две работи одеднаш: да изгубат тежина и да не се одрекуваат десерти. Но, токму тоа

Како правилно да седите на зелена диета

Зелената исхрана покажува одлични резултати по само една недела. Без ограничување на количеството храна што ја јадете, може да изгубите до 5 килограми. И богатството на исхраната ќе овозможи да се одржат неколку

Диета на шеќер: што треба да јадете?

Диета на шеќер: што треба да јадете?
Диетата со шеќер е индицирана не само за губење на тежината, туку и за општо подобрување на здравјето. Периодично се придржува до тоа се препорачува на луѓето кои се болни со дијабетес мелитус, хепатитис, холециститис,

Photoshoot

Слики за фото сесии на улица

За да се добие високо-квалитетни фотографии, можете да користите професионално студио, но тоа не е единственото место каде што е можно да се добие голема снимки. Ова место, како на улица, на пример, нуди широк избор на слики и различни позадина стилови.

Тајните на шминка и облека за фото снимањето со свеќи

Нормално, покори и топла светлина свеќи кај луѓето се поврзани со нешто добро: романтична вечер, тајна или мистерија убав пикник меѓу пријатели фаворит.

поморски photoshoot

Замислете дека сте на море. Еве, сонцето топла плажа, бранови - што би можело да биде подобро за забавни и шарени слика пукаат? Можете да ги преземат слики во различни пози и со различни реквизити и иако не користење на било додатоци што може да се добие оригиналната и прекрасни фотографии.

Идеи за семејството фотосесијата

Семејни фотографии - можеби најпопуларниот вид на фотографија, од нејзиното основање. Целта на фотографот за време на снимањето на семејството - да се пренесат пријатна атмосфера на семејството удобност и љубов.

Убавина

Како да го користите Argan масло за коса?

Природната козметика - најдобар начин да се зачува убавината и здравјето на косата. Argan масло - лек што има уникатни својства. Тоа се нарекува "течно злато на Мароко", бидејќи во оваа земја се зголемува плантажа дрвја чие семе рачно притисне чудесен масло.

Како да го отстраните слој од маснотии

Исхрана ќе помогне брзо да се ослободи од вишокот масен слој на колковите, страните и другите проблематични области. Ограничете го бројот на потрошени калории, а не навистина - две различни работи. Ако во првиот

Колку би било убаво да се соберат долга коса

Содржина: Ставање на долга коса "секој ден" Деталите на свечена фризура опции белите дробови празнична фризури модерна жена треба да биде сопственик на добро негувани раце и нозе, модата, современиот шминка и совршено coiffed коса.

Причини за многу сува кожа на телото. Услови за грижа за многу сува кожа.

Во нормална кожа има лојните жлезди кои произведуваат себум и да се создаде тенок слој од маст за заштита од штетните ефекти на фактори на животната средина.

Мода

Од што да се носат панталони во текот на летото?

Светли летен ден, кога сончевите зраци буквално се стопи асфалтот, а во вечерните часови ветре Шалит, ние го цениме удобно разноврсна облека што и двете може да не заштити од изгореници од сонце, а не да им даде на дело да се излади.

Женска патент кожени чизми

Женска патент кожени чизми - вистински најде за гардероба. Нивните атрактивни сјај е во состојба да се трансформира секоја слика во повеќе стилски и елегантен, нему да му даваат посебен гламур.

Која боја е во комбинација со зелена?

боја вар е една од многуте нијанси на зелена боја. Тој стана познат по најконтроверзните, затоа што тоа е сакан од страна на навивачите на необични, визионери и повеќето обични луѓе.

балерините танцување

Непријатно и грдо облека и чевли за танцување танчерка во можност да се направи движење болно и непријатно, па изборот на формата треба да се пристапи со поголемо внимание.

Итн

Како да се кандидира правилно на телесната тежина

Како да се кандидира правилно на телесната тежина
Но, дали трчањето секогаш го носи посакуваниот резултат? Има случаи кога тој не доведе да паѓа повеќе килограми, туку на повреди. Па, како да се кандидира правилно на телесната тежина? За почеток, пожелно е да се дефинира

Tsvetotip "благо лето"

За оние кои знаат како да се идентификуваат стари tsvetotip, понекогаш, нејасниот термин "благи лета." Фактот дека целиот изглед на "старата жена", како што се обвиткан во магла.

Земете сè од животот: хедонизам и човек

Хедонизам е етичко учење, според кое задоволството е главната цел и највисоко добро. Современиот живот се карактеризира како хиперон, односно зголемена желба на човекот за задоволство,

Како да направите француски јазли

Како да направите француски јазли
Француските везови успеале не само да го совладаат древната кинеска уметност, туку и да придонесат. Тие додадоа уште еден крај на конец околу иглата! Пука, се чини, но во голема мера го менува надворешниот

Везана

Како да шие завеси

Меѓу многуте стилови на завеси и завеси, римската завеса се издвојува за својата практичност, минимализмот, елеганцијата на предложениот механизам за подигање на завеси. И ова не е изненадувачки, бидејќи во овој случај,

Игла со свои раце

За првата верзија на вештачки игла легла ќе ви треба: чувствував лента на која било боја (должина 30-40cm, ширина - 4 см), топла лепак, картон, ножици, маркер и копчиња за декорација. Земете чувствува,

Вербени: одгледување и грижа

Verbains изгледаат одлично во rabatkah, на цветните леи и по патеки, украсување на нивниот изглед сите околу. Тие цветаат изобилно и долго време, за што се многу популарни. Вербена е често засадена

Како да се грижи и да се одгледува чудовиште

Монстера и да се грижи за неа За да се осигурате дека чудовиштето е задоволно со своите сјајни убави лисја, треба правилно да се грижи за тоа. Фабриката бара осветлување и претпочита исти услови како

Семејството и децата

Несаканиот сопруг

Незадоволството од сексуалниот живот предизвикува развој на многу болести на женската сексуална сфера. Затоа, заведувајќи го својот сопруг, себе, роднините и пријателите, сè уште никогаш не можете да ги измами

Машки недостатоци, како жени

Што треба да биде идеален човек? Пристоен, лојален, искрен. До пристојна заработувачка, бил човек на зборови, интерес за женските прашања, беше во можност да се слуша и да се разбере. Преземање на сите останати на недостатоци,

Како да ја преживеете грижата за некој близок

Прво мора да се направи уште полошо. Но, ова е неопходна процедура за крајот на депресијата. Треба да сфатите дека сте навистина напуштени, дека нема надеж за враќање на односите. Направете

Мојот сопруг е кариерист и работохолик

Секое хоби е добро во умереност. Кариера подразбира систематски напредок на скалите, зголемување на приходите и зголемување на компетентноста. Клучната вештина на кариеристот поставува цели и планови за спроведување

Односи

Вашиот прв пат

Правило 1. Сите се подготвуваат. Купи водич, проучувајте го Интернетот за патувањето и размислете за забава. Дознајте од вашиот сателит како тој претпочита да потрошите време на одмор и бидете сигурни дека

Оттогаш да се молам на човекот на Нова година

Да се ​​задоволи еден човек може да биде необичен подарок, кој е избран во согласност со неговите вкусови и преференции. Се разбира, не треба да изберете непрактичен подарок, кој ќе биде фрлен на горната полица или

Трендови што ги мрази

Многу жени може да се тргнат настрана, велат тие, не за мажи што се облекуваме. Но, ова не е вистина, бидејќи секој во длабочините на неговата душа сака да предизвика радост од посилниот пол, сочувство. Затоа, купи тренд предмети, но ако мислите за тоа,

Дајте мажи цвеќиња

Цвеќе човек треба да се даде не само на јубилеи и прослави, но, исто така, за да го прослават било успех - на завршување на големи проекти, успешната премиера, спортски победи и др Ако станува збор за некој близок, можете да

Здравје

Зошто постои постпартална депресија

Депресија, според В.М. Bleicher, се карактеризира со намалено расположение, ментална и моторна инхибиција, изразен песимизам, негативна оценка за себе. Нејзините симптоми исто така се нарекуваат анксиозност,

Што е хормонот на бременоста

Со недостаток на оваа супстанца што ја произведуваат надбубрежните жлезди и јајниците, бременоста не може да се појави, па затоа мала количина на прогестерон е една од причините за неплодност. Кога оплодува јајце

Дрогата го зголеми крвниот притисок

Хипотензија - болест на начин на живот. Со векови пред тоа, никој не знаеше. Ако и доживеа намалување на крвниот притисок, па само оние кои припаѓале на вишите слоеви на општеството и е разгалено во изолација од другите.

Спа дома. Невозможно е можно?

За да се опуштите добро, прво мора да работите добро. Кога клиентот доаѓа во салонот - сè е подготвено. Ова најчесто се занемарува, поддржувачи на домашните процедури. Мебелинг Спа